Jak na potkany a hlodavce ve městech a vesnicích

Nebezpeční potkani na vesnici a ve městě

Teplý podzim a mírnější zima jsou příznivé pro potkany, krysy a hlodavce všeho druhu. Potkani nacházejí venku dostatek potravy a nejsou ohroženi tuhými mrazy. Již na začátku podzimu je vhodné instalovat pasti na potkany. Po zemědělské sklizni jim ubývá přirozené potravy a potkani se přibližují do blízkosti zemědělských objektů, skladů a sil, v nichž mají hotové žně. Kladení nástrah a pastí na potkany raději přenechejte odborníkům nebo deratizačním firmám, kteří odborně posoudí, zda jsou potkani přemnoženi, či stačí pouze preventivní zásah. S příchodem mrazivých dní přicházejí také potkani a hledají úkryt v garážích, sklepech, a na půdách rodinných domů. Pasti na potkany je vhodné mít ve všech prostorách, kde se potkani v minulosti vyskytovali.

Ve městech je kladení pastí na potkany neméně důležité. Potkani se mnohdy dokážou pohybovat téměř nepozorovaně a o výskytu potkanů svědčí pouze jejich trus a škody, které napáchají. Mnoho lidí má vůči potkanům oprávněný respekt a pouhý pohled na past na potkany je děsí. S instalací pastí na potkany a jejich hubením v Praze a jiných městech máme již bohaté zkušenosti. Největší hrozba potkanů spočívá v tom, že obývají kanalizační stoky a živí se zkaženými zbytky potravy, pohybují se v kontaminovaných odpadních vodách. V takovém prostředí rychle dochází k nákaze nebezpečnými chorobami a potkani ohrožují obyvatele měst. Největší chyba je, když se lidé bez zkušeností s deratizací sami pokoušejí klást pasti na potkany. Potkan není obyčejná myš a při přímém střetu s člověkem může být velmi nebezpečný. Neriskujte své zdraví a jakmile objevíte potkana, neváhejte nás kontaktovat.

Nenechávejte skladištní škůdce bez povšimnutí

Obrovské skladištní oblasti a sklady se vyskytují téměř ve všech velkých městech, městečkách i vesnicích. A protože poslední zimy jsou příznivé k přemnožení potkanů a hlodavců, je třeba vyrazit do boje proti všem škůdcům. Skladištní škůdci si nemohou své nové bydliště vynachválit. Skladištní škůdci trávili část zimy v zasněžených ulicích o bojovali o přežití. Početná skupinka hlodavců šmejdila po ulicích až jednoho mrazivého dne našla hotový ráj. Obrovský sklad, který je až po strop napěchován potravinami. Myši neváhaly ani vteřinu a stali se skladištními škůdci. O svůj nový domov se ochotně podělily s ostatními skladištními škůdci, vždyť potravy je tu víc než dost. A tak tu ve vzájemné symbióze spokojeně žije skupinka švábů, seskupení myší a potkanů pobíhá sem a tam a jen tak pro radost nahlodávají další a další potraviny. Sem tam se mihne nějaká ta štěnice, zimu zde přečkávají také mouchy. Červíci a moučné larvy rychle rostou, nad balíky potravin nenápadně poletují moli a u stropu se v obřím hnízdě schovávají vosy. Skladištní škůdci se množí a brzy je jich tolik, že se již nemohou schovávat.

Pracovníci skladu dnes hostí potravinářskou inspekci, která monitoruje výskyt skladištních škůdců. Inspekce si všímá porušených obalových materiálů a myšího trusu, jeden z členů trefil poletujícího mola, který padá k zemi. Není pochyb o přemnožení skladištních škůdců. Skladištní škůdci budou vyhoštěni a zahubeni. Tak nádherné a štědré místo skladištní škůdci nikdy neopustí dobrovolně. Jeden z inspektorů podává vedoucímu skladu vizitku s kontaktem na firmu deratizace DESAR Jan Rybníkář, a výhružně zvedá prst pravé ruky. Sklad je dočasně uzavřen. Před místním supermarketem ráno stojí početná skupina hladovějících lidí. Nemohou pochopit, že regály s potravinami jsou prázdné. Skladištní škůdci loupili co se dalo a část Prahy ráno hladoví. Dochází k potyčkám, když se dav snaží zmocnit několika kousíčků potravin. A to všechno jen proto, že ve skladu si nikdo škůdců nevšímal a nezavolal včas odborníka k jejich likvidaci

Bojujte se škůdci s námi, jsme specialisté na hubení a likvidaci všech škůdců. DESAR

Deratizace DESAR

Máte dotazy?

Neváhejte nás kontaktovat