Hubení mravenců dřevokazů

V přírodě velice užiteční tvorové, jejichž hnízda často obdivujeme a pozorujeme. Taktéž na naší zahradě nebo dokonce doma se může zdát, že nemohou způsobit velkou škodu. Na to si ale musíme dát velký pozor, protože právě opak může být pravdou. Mravenci totiž mohou napáchat opravdu velkou škodu.

Mravenec může být jedním z největších parazitů pro dřevostavbu. Dokáže narušit přírodní izolaci domu nebo postupně rozkousat trámy nebo dřevo v meziprostorech. Mravenci okusují povrch dřeva, protože se jako jiní parazité nedokážou dostat dovnitř. Na zemi to můžeme pozorovat díky drobným dřevěným pilinám, které tvoří proužky nebo hromádky na více místech. Dřevo tím postupem času ztrácí svoji pevnost. Žádný mravenec se dřevem neživý, ale používá je na stavbu svých hnízd. Mravenčí kolonie dokážou žít třeba až třicet let.

Mravenec dokáže do dřeva přinést i různé plísně a nákazy. Často si lidé jejich práci pletou s prací červotoče, ten se ale dostává dovnitř dřeva. V Česku se vyskytuje několik druhů dřevokazných mravenců. Například mravenec dřevokaz, který je až 18 mm veliký a dožívá se i více než 10 let.

Kromě dřeva mravence v domácnosti přitahují potraviny, které nám svojí přítomností znehodnocují. Lákají je především naše spižírny plné sladkých věcí. Jsou aktivní ve dne i v noci a za především za dusného počasí. Většinou se vyskytují v řádu několika stovek až tisíců. Milují vlhko, teplo a vodu.

Pokud se s likvidací a hubením mravenců rozhodnete obrátit na odborníky, rádi vám pomůžeme. Na mravence stačí jeden profesionální zásah, který by měl být dostačující pro celou sezónu. Je ovšem možné, že se po úspěšném zásahu vyskytnou nebo vyrojí na jiném místě. V tomto případě je nutné zásah zopakovat.

Chcete vyhubit mravence doma nebo na zahradě.

Kontaktujte nás

Likvidace mravenců dřevokazů

Máte dotazy?

Neváhejte nás kontaktovat