Jak poznáte hmyzí škůdce

Nejčastějším problémem domácností, potravinářských a zemědělských provozů, zdravotnických zařízení,  gastronomických, hotelových a ostatních ubytovacích zařízení či škol a státních institucí bývají štěnice, blechy, mravenci, vosy a sršni. Podívejme se na tyto škůdce více z blízka.

Štěnice

ŠtěniceŠtěnice domácí (Cimex lectularius) někdy také štěnice postelní, je noční hmyz parazitující na lidech, živící se především lidskou krví.

Jak poznáte štěnici domácí?
Dospělé štěnice mají oválné žlutohnědé nebo červenohnědé tělo (velikosti do 5 mm), nymfy jsou slámově zbarvené velikost cca 1,3 mm. Tělo s třemi páry nohou, na hlavě čtyřčlánkové tykadla. Nemají křídla.

Upozornění:
Štěnice není zpravidla možné vyhubit svépomocí bez zásahu odborné firmy, specializující se na štěnice. Aplikaci postřiku je nutné nejméně dvakrát i vícekrát opakovat v několikadenních intervalech. Žádný postřik ani dýmovnice nejsou schopny zahubit vajíčka, působí pouze na již vylíhnuté jedince.
Blecha

Blechy

Jako odborníci v oboru dezinsekce máme také bohaté zkušenosti s likvidací nejčastějších parazitů jako jsou blechy. Blechy jsou krevsající hmyz, který parazituje na savcích a tedy i na člověku. Jen v Česku se vyskytuje zhruba devadesát druhů těchto parazitů.
Mravenec

Mravenci

Mravenci žijí v koloniích a stavějí si hnízda – mraveniště, naleznete je v přírodě, ale i v domácnostech. Mravenci mají rádi teplo a vlhko, ale dokážou se přizpůsobit jakémukoliv podnebí a prostředí. Kolonie mravenců může počítat pár desítek jedinců, ale také několik milionů. Likvidace mravenců.
Vosa

Vosy a sršni

Máte v blízkém okolí či přímo v domě sršní nebo vosí hnízdo? A potřebujete jej bezpečně odstranit? Přenechte tuto rizikovou práci odborníkům. Máme za sebou bohaté zkušenosti s zlikvidováním hnízd bez jediné komplikace. Vosy i sršně žijí v koloniích, které obsahují stovky až tisíce jedinců a proto se taková hnízda stávají nebezpečím pro Vás a Vaši rodinu.

Hubení mravenců

Máte dotazy?

Neváhejte nás kontaktovat